Urząd Miasta Inowrocławia zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej inowroclaw.konsultacjejst.pl.
- Data publikacji:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna - strona jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych .
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Barbara Straszewska
- E-mail: [email protected]
- Numer telefonu: 52 3555 298
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Barbara Straszewska — mejlowo [email protected] telefonicznie 52 3555 298.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl .
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek przy al. Ratuszowej 36
Osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mają możliwość zaparkowania samochodu na miejscach parkingowych przed głównym wejściem. Na parkingu znajduje się ogółem 75 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Wejście główne od al. Ratuszowej jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Drzwi stanowiące wejście dla osób niepełnosprawnych prowadzą do platformy. Przy drzwiach znajduje się dzwonek przywołujący w razie potrzeby pracownika ochrony. Obsługą platformy zajmują się przeszkoleni pracownicy ochrony.
Do Biura Obsługi Interesantów i Kontroli oraz kasy Urzędu Miasta Inowrocławia prowadzą drzwi otwierane automatycznie.
W Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli jest możliwość obsługi osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Spotkania z osobami niepełnosprawnymi odbywają się również w salach narad znajdujących się na I piętrze (Sala Kominkowa, Sala Sesyjna i Sala Radnego). Dostęp do I piętra możliwy jest za pomocą schodów lub windy. W korytarzach na każdym piętrze znajdują się wyznaczone miejsca do odpoczynku. Krawędzie schodów oznaczone są odpowiednio kontrastową taśmą żółto-czarną. Dotyczy to infrastruktury, za którą odpowiada Urząd Miasta Inowrocławia.
Osoba z psem asystującym może wejść do budynku.
Osoby niesłyszące podczas załatwiania spraw w Urzędzie Miasta Inowrocławia mogą korzystać z usługi Systemu Komunikacji Niewerbalnej, w której skład wchodzą usługi tłumaczeń z zakresu języka polskiego migowego (PJM) i systemu języka migowego (SJM) na odległość przy zastosowaniu Systemu Komunikacji Niewerbalnej (SKN). Tłumaczenie odbywa się za pomocą wideotelefonu, po uprzednim umówieniu. Usługa świadczona jest w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli.
Osoby niesłyszące mogą skorzystać z pętli indykcyjnych zlokalizowanych: na parterze w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli (lada w holu), Urzędzie Stanu Cywilnego (pok. nr 11), Wydziale Spraw Obywatelskich (pok. nr 18) oraz na I piętrze w kasie Urzędu (pok. nr 118).
Osoby niewidome lub słabowidzące w sprawie uzyskania informacji o rozkładzie pomieszczeń w budynku mogą skorzystać z tablicy tyflograficznej zlokalizowanej w wejściu głównym na perterze po lewej stronie przed wejściem do Biura Obsługi Interesantów i Kontroli oraz z systemu informacji głosowej zlokalizowanego na parterze budynku (obok pok. 18) i na I piętrze (obok kasy Urzędu - pok. 118).
Ponadto osoby niewidzące mogą skorzystać z pomocy pracownika ochrony.
Wejście główne wraz z holem, toaleta na parterze, miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, winda i platforma są własnością Powiatu Inowrocławskiego.
Budynek przy al. Ratuszowej 33-35
Osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mają możliwość zaparkowania samochodu na miejscach parkingowych za budynkiem. Na parkingu znajduje się ogółem 38 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Wokół wejścia zapewniona jest przestrzeń do swobodnego poruszania się. Schody wejściowe do budynku są szerokie, a poręcze znajdują się po ich obu stronach. Schody zostały oznaczone za pomocą czarno-żółtej taśmy ostrzegawczej o szerokości 5 cm, oznakowany jest pierwszy i ostatni stopień na pionowej i poziomej części stopnia. Wejście główne od al. Ratuszowej jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Do głównego wejścia prowadzi pochylnia.
W korytarzach znajdują się wyznaczone miejsca do odpoczynku.
W przypadku osobistego kontaktu z osobami niepełnosprawnymi spotkania odbywają się w sali narad znajdującej się na parterze.
Krawędzie schodów oznaczone są odpowiednio kontrastową taśmą żółto-czarną.
Osoba z psem asystującym może wejść do budynku.
Osoby niewidome lub słabowidzące w sprawie uzyskania informacji o rozkładzie pomieszczeń w budynku mogą skorzystać z systemu informacji głsoowej zlokalizowanego w wejściu głównym po lewej stronie oraz tablicy tyflograficznej zlokalizowanej na korytarzu na parterze.
Budynek przy al. Henryka Sienkiewicza 1
Interesanci mogą korzystać z parkingu miejskiego w wyznaczonej strefie płatnego parkowania. Miejsca te znajdują się wzdłuż al. Henryka Sienkiewicza oraz ul. Grodzkiej. W tej strefie są również wyznaczone za pomocą znaków pionowych 2 miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu od strony zaplecza. Do wejścia w tym miejscu prowadzi pochylnia. Wokół wejścia zapewniona jest przestrzeń do swobodnego poruszania się.
W korytarzach znajdują się wyznaczone miejsca do odpoczynku.
W przypadku osobistego kontaktu z osobami niepełnosprawnymi spotkania odbywają się w sali narad znajdującej się na parterze.
Na parterze, w głównym holu, znajduje się toaleta, która jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Krawędzie schodów oznaczone są odpowiednio kontrastową taśmą żółto-czarną.
Osoba z psem asystującym może wejść do budynku.
Osoby niesłyszące mogą skorzystać z pętli indukcyjnej zlokalizowanej na parterze budynku (pok. nr 8) w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia.
Osoby niewidome lub słabowidzące w sprawie uzyskania informacji o rozkładzie pomieszczeń w budynku mogą skorzystać z systemu informacji głosowej zlokalizowanego w wejściu głównym po prawej stronie oraz z tablicy tyflograficznej zlokalizowanej w wejściu głównym po lewej stronie.
Budynek przy ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 60 (Straż Miejska Inowrocławia)
Osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu maja możliwość zaparkowania samochodu na miejscu parkingowym obok budynku. Na parkingu znajduje się ogółem 19 miejsc postojowych, w tym 1 miejsce dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Wejście do budynku jest od ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza. Jest ono dostępne dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Do głównego wejścia prowadzi pochylnia z metalowymi balustradami po obu stronach.
Wszystkie sprawy związane z obsługą interesantów i osób wzywanych realizowane są na parterze: w dyżurce i w pomieszczeniu Zespołu ds. Wykroczeń i Profilaktyki.
Osoba z psem asystującym może wejść do budynku.
Budynek przy ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 33
Filia Urzędu Miasta Inowrocławia, stanowiąca Referat Gospodarowania Odpadami, znajduje się w budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
Interesanci mogą korzystać z parkingu wewnętrznego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o.
Wejście główne od ul. ks. Piotra Wawrzyniaka jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Do budynku można dostać się za pomocą windy.
Filia Urzędu Miasta Inowrocławia znajduje się na parterze budynku i zajmuje 3 pomieszczenia.
Osoba z psem asystującym może wejść do budynku.
Osoby niewidome lub słabowidzące w sprawie uzyskania informacji o rozkładzie pomieszczeń zajmowanych przez Referat Gospodarowania Odpadami mogą skorzystać z systemu informacji głosowej zlokalizowanego na parterze po lewej stronie obok pok. nr 1.